2023-03-21 0
Екипът на "Мнемоника" стартира програма, целяща повишаване киберсигурността на компаниите, получили финансиране по европрограмите за периода 2021-2027г. Сред организациите, които вече са проявили интерес към партньорство, са такива от секторите финанси, застраховане, производствени предприятия и компании в сферата на услугите.
В България малките и средни предприятия допринасят за 75,7% от общата заетост и за 65,3% от добавената стойност в икономиката. Една от най-важните цели, заложени по европрограмите за периода 2021-2027г., е цифровизацията на бизнеса. За да бъде постигната тази цел, компаниите, получили финансиране, трябва да предприемат активна дейност по внедряване на цифрови технологии, софтуер, цифрови приложения и прилагане на подходящи процеси за киберсигурност и поверителност на данните.
Повече от 13 години "Мнемоника" работи с над 200 български и международни компании, за да осигури тяхната информационна сигурност и регулаторна съвместимост. Екипът е сертифициран по редица стандарти, които гарантират в максимална степен сигурността на информацията.
"Екипът на "Мнемоника" е изграден от хора, които вярват, че всеки бизнес заслужава да развива основната си дейност с усещане за спокойствие и защита във виртуалното пространство. Дългогодишната експертиза, която експертите ни са придобили в сферата на информационните технологии и киберсигурността, ни позволява да подхождаме с разбиране към всеки проблем и да предложим най-подходящото индивидуално решение," споделя Вихрен Славчев, изпълнителен директор и съосновател на "Мнемоника".
Темата за киберсигурността е по-актуална от всякога. Представителите на малкия и среден бизнес ежедневно се срещат с редица ИТ предизвикателства, които често затрудняват работата. Сред тях са устройства, които работят бавно, „забиващи“ програми, съобщения за ъпдейти на различни приложения, имейли и сайтове, подканящи да се кликва на съмнителни линкове. Остарелите и неподдържани системи, както и липсата на ефективна защита за мрежата и устройствата, са предпоставки за забавяне на работния процес и излагат потребителите на риск от загуба на информацията, с която работят. Пробивът в компютърните системи може да доведе до загуба на чувствителни данни, финансови загуби, лоша репутация пред настоящи и бъдещи клиенти, както и до съдебни дела и законодателни санкции.